Amen - ponad 60 lat tradycji i doświadczeniaKremacja

Proces kremacji odbywa się bezzapachowo i bezdymnie w specjalnym piecu kremacyjnym. Ciało zmarłego jest spopielane w trumnie pozbawionej ozdób i lakieru, wszystko trwa około 1,5 godziny. Kremację często poprzedza pożegnanie najbliższych i rodziny z osobą zmarłą, które odbywa się najczęściej w kaplicy cmentarnej. Urnę z prochami można pochować w tradycyjnym grobie ziemnym, w grobie urnowym lub w kolumbarium. Kościół Katolicki akceptuje tę formę pochówku, co oficjalnie zostało ogłoszone w 1983r. Badania statystyczne wskazują, iż około 40% ankietowanych Polaków nie ma nic przeciwko kremacji i traktuje ją na równi z pogrzebami tradycyjnymi.


Usługi kremacyjne - Zakład pogrzebowy Amen

Zakład pogrzebowy Amen od wielu lat zajmuje się profesjonalną organizacją kremacji. Spopielanie odbywa się przy zachowaniu wszystkich norm etycznych. Oferujemy Państwu następujące usługi związane ze spopielaniem zwłok:

- rezerwacja terminu kremacji
- pomoc w załatwianiu formalności i dokumentów
- organizacja ceremonii pożegnania w kaplicy z udziałem księdza, mistrza ceremoniału świeckiego, oprawą muzyczną (organista, trębacz)
- sprzedaż trumien kremacyjnych (tradycyjnych drewnianych oraz trumien ekologicznych wykonanych z innych materiałów)
- sprzedaż urn kamiennych, drewnianych, metalowych oraz innych w szerokim przedziale cenowym, różnorodnej kolorystyce i formie

W celu uzyskania szczegółowych informacji związanych z kremacją prosimy o kontakt pod numerem tel. 71 34 34 909 lub zapraszamy do naszego biura we Wrocławiu przy ul. św. Antoniego 16. 

Więcej informacji na stronie kremacja.wroclaw.pl.